Ściana z bluszczu. Jak to zrobić?

bluszczŚciana z bluszczu najczęściej kojarzy się z elewacją zewnętrzną. Trudno się temu dziwić, bluszcz bowiem jest rośliną, która chętnie rośnie na otwartej przestrzeni, ładnie prezentuje się na ścianie, ukrywając szpecące elementy elewacji. Nie każdy jednak wie, że w bardzo prostu sposób, można zrobić wewnętrzną ścianę z bluszczu. Jak?
Oczywiście można zdecydować się na sadzenie bluszczu w jakichś doniczkach ustawionych przy ścianie, jednak w ten sposób nie uzyskamy odpowiedniego efektu. nasza ściana z roślin będzie wyglądała dość słabo, bowiem w doniczce bluszcz się nie ukorzeni tak jak powinien, a więc nie będzie odpowiednio rosnąc. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie bluszczu rosnącego na zewnątrz i wprowadzenie go do domu.
Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy w ścianie domu wykonać kilka nawierceń, nie większych niż nawiercenia, które wykonuje się na przeprowadzenie kabla antenowego. W tak przygotowane otwory wkładamy bluszcz, który rośnie na zewnątrz, od wewnętrznej strony odpowiednio go mocujemy i czekamy na to, aż urośnie, W trakcie wzrostu rośliny, możemy na wewnętrznej ścianie odpowiednio ją układać, kierować wzrost tak, by bluszcz rzeczywiście zdobił
Taka ściana z roślin może oczywiście być ozdobiona dodatkowymi elementami. Będzie stanowić bardzo nietypową dekorację naszego pokoju.
Taka dekoracja będzie ładnie wyglądać tylko wtedy, gdy roślina będzie zadbana, warto więc dbać o to, by zewnętrzne części rośliny rosły w dobrych warunkach. planując dekorację z bluszczu w pokoju, nie należy również zapominać o tym, by pomieszczenie było właściwie doświetlone. Idealnie więc, jeśli taką ścianę z bluszczu zaplanujemy w dobrze doświetlonym pokoju, w pomieszczeniu, do którego wpada dużo światła dziennego.
Ściana z bluszczu to dobry pomysł dla tych, którzy chcą wyróżnić swój pokój. Warto dopowiedzieć, że nawet bardzo gęsto rosnący bluszcz, nie spowoduje pogorszenia stanu ściany. Bluszcz jest rośliną bezwonną, rosnący w pokoju nie będzie więc powodował przyjemnych lub nieprzyjemnych zapachów.
Warto pomyśleć o stworzeniu w swoim pokoju takiej ściany z bluszczu. To dekoracja, która spodoba się każdemu.

Źródło – http://jukogreendesign.pl/sklep