Jak oszacować cenę nieruchomości, by sprzedać szybko i dobrze?

wycena-nieruchomosci-katowice Sprzedaż nieruchomości to trudne zadanie. Wymaga czasu, wiedzy oraz dużo cierpliwości. Jednym z najważniejszych aspektów jest ustalenie ceny nieruchomości. Jak ustalić cenę mieszkania bądź domu, by nie była za wysoka, a jednocześnie gwarantowała szybką i satysfakcjonującą sprzedaż?

Rozejrzyj się na rynku

Wystawiając mieszkanie bądź dom na sprzedaż pierwszym krokiem wielu osób jest zapoznanie się z ofertami nieruchomości, które znajdują się w internecie oraz porównanie znajdujących się tam cen.

Niebezpieczeństwem takiego podejścia jest zawyżanie wartości swojej nieruchomości. Sprzedając dom, do którego jesteśmy przywiązani, bardzo często uważamy, że jest on więcej wart niż podobne nieruchomości na rynku.

Sprzedając nieruchomość, z którą jesteśmy związani emocjonalnie, zawyżamy jej wartość zapominając, że kupujący nie ma stosunku emocjonalnego do nieruchomości. Nabywcę interesują wyłącznie realne korzyści.

Okiem fachowca

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku jest bardzo dużo nieruchomości na sprzedaż, warto skorzystać z pomocy specjalisty przy ustaleniu ceny. Rzeczoznawca nieruchomości to osoba, która pomoże oszacować wartość w oparciu o wszelkie niezbędne dane.

Rzeczoznawca nieruchomości na podstawie danych zawartych w księga wieczystych, planach miejscowych, decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu czy studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy pomoże w ustaleniu ceny nieruchomości. Czytaj więcej na wycenawlodarczyk.pl/wycena-nieruchomosci-katowice.

Chcąc uzyskać pełen obraz sprzedawanej nieruchomości rzeczoznawca nieruchomości dokonuje również oględzin mieszkania bądź domu. Lokalizacja, jego standard, stan oraz wyposażenie również mają duży wpływ na wysokość ceny, która może otrzymać sprzedający.

Prawidłowe ustalenie ceny ofertowej to pierwszy krok do skrócenie czasu sprzedaży. Dzięki ustaleniu właściwej ceny transakcja będzie przebiegała sprawnie i szybko, a sprzedający poradzi sobie z finalizacją transakcji w krótkim czasie.

Trzeba pamiętać, że ceny, które widnieją w ogłoszeniach to pierwsze ceny ofertowe, które mogą o kilka, a nawet kilkanaście procent odbiegać od cen transakcyjnych. Współpraca z rzeczoznawcą nieruchomości pozwoli uniknąć błędu, jakim jest przeszacowanie wartości nieruchomości.