Jak wykonać samodzielne pranie tapicerki?

carPrzygotowanie auta do wiosny warto zacząć już teraz. Gdy zrobi się ciepło, z pewnością będziemy częściej wyjeżdżać gdzieś z rodziną na weekendy. Warto by w samochodzie było czysto, pachnąco i schludnie. Aby osiągnąć ten cel, warto przeprowadzić kilka czynności, które z pewnością podniosą komfort podróży w naszym aucie. Posprzątajmy, odkurzmy, ale przede wszystkim – jeśli dawno tego nie robiliśmy – wykonajmy pranie tapicerki. Warto wykonać tą czynność z kilku powodów. Przede wszystkim nasza tapicerka posłuży nam dłużej. Jeśli posiadamy psa lub kota, którego przewozimy w samochodzie, to zapewne we wszystkie materiałowe części dostała się już spora ilość włosów. Ostatecznie, pranie tapicerki pomoże usunąć z auta przykre zapachy i nada mu świeżości. Jest to ważne zwłaszcza jeśli palimy w samochodzie papierosy, lub pali je któryś z naszych pasażerów.
Czy można samodzielnie wyprać tapicerkę? Otóż tak, choć na ogół zalecane jest by zajęła się tym profesjonalna firma. Ale jeśli podejdziemy do tematu z pokorą, to wszystko będzie w porządku. Przede wszystkim zaopatrzmy się w odpowiednie detergenty, które będą dobre do przeprowadzenia prania. Przed samą tą czynnością musimy rozmontować praktycznie całe wnętrze, aby wydobyć z niego wszystkie materiałowe elementy. Kolejny etap jest zależny od tego jaką tapicerkę posiadamy. Jeśli są to materiały typu welur lub skóra, to absolutnie nie zalecamy prać ich w pralce. Natomiast jeśli mamy do czynienia ze zwyczajnymi tkaninami, możemy bez problemu wykonać pranie tapicerki we wspomniany sposób.
Jeszcze inna metoda, która jest często wykorzystywana, to użycie odkurzacza piorącego. Tu również musimy wyciągnąć wszystkie materiałowe części z auta, by samo pranie wykonać na zewnątrz. Ważne by używać delikatnego biegu odkurzacza, ponieważ w innym przypadku materiał może się uszkodzić. Gdy pranie tapicerki będzie już zakończone, musimy odczekać aż wyschnie oraz założyć wszystko z powrotem do auta. Od tej pory w środku będzie zawsze przyjemny zapach i świeże powietrze. Warto powtarzać tą czynność po każdej zimie.

Źródło informacji – http://autospazabrze.pl/o-nas/