Co zrobić aby stary dom stał się energooszczędny?

ogrzewanie-podlogowe-2Mnóstwo ludzi mieszka w domach, które są stare, zniszczone, pełno w nich przeciągów, a to z kolei generuje straty ciepła. Wiele ludzi się z tym godzi i mieszka w takich niekomfortowych warunkach. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nawet stary dom można odnowić na tyle, by stał się on bardziej funkcjonalny, wygodny i energooszczędny. Wystarczy zastosować odpowiednie instalacje, by dom był nie do poznania.

Jest mnóstwo propozycji w jaki sposób można taki dom unowocześnić. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem, jest montaż instalacji solarnej na dachu budynku. Solary czerpią energię słoneczną i przerabiają ją na ciepło użytkowe. Dzięki temu można mieć całkiem za darmo ciepłą wodę do mycia, kąpieli, czy sprzątania, a także do podgrzewania wody w basenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również pompy ciepła, dzięki nim można śmiało wspomóc centralne ogrzewanie w domu, a to pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Wiele osób montuje też w starszym domach system wentylacji z odzyskiem ciepła, tak zwaną rekuperację. To sposób na odzyskiwanie ciepła z wydalanego na zewnątrz zanieczyszczonego powietrza i przetwarzanie go na ciepło użytkowe. To także wpływa na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Każdy dom może być energooszczędny, nie ma co do tego żadnych przeciwskazań. Wystarczy odpowiednie w niego zainwestować, by już po krótkim czasie odzyskać wydane pieniądze i czerpać z niego zyski. Dom energooszczędny, każdemu przypadnie mile do gustu, bo każdy lubi płacić niskie rachunki związane z prowadzeniem swojego domu.

Źródło: OGRZEJ.PL