Zmagania na stoku a kontuzja kolana

naWypadki na stoku zdarzają się naprawdę często, nie tylko amatorom ale także profesjonalistom. Wystarczy chwila nieuwagi i naprawdę łatwo o nieszczęście. Jeden upadek jeszcze nikogo nie zabolał, schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy pojawi się kontuzja kolana. Jak sobie z nią radzić i czy jest groźna?

Jazda na nartach to świetna zabawa dla ludzi w każdym wieku. Ale niestety jak w każdej dyscyplinie łatwo tutaj o kontuzje. Z resztą nie ma takiego sportu, gdzie człowiek nie jest narażony na urazy mechaniczne. Ostrożność to nie wszystko, czasami zdarzają się zdarzenia losowe nad którymi nie mamy wpływu. Dość częstymi urazami są kontuzje kolana. Wiele osób tak naprawdę nie ma pojęcia czy mamy do czynienia z poważnym urazem i jak traktować osobę z typowym urazem kolana. Urazy stawów należą do najbardziej poważniejszych urazów z tego względu, że wpływają one na mobilność człowieka. Poszkodowanego należy w tej sytuacji położyć w pozycji leżącej i koniecznie unieruchomić kolano. Na rynku istnieje wiele ściągaczy kolana, dlatego przed wyjazdem koniecznie trzeba się w niebo ubezpieczyć. Nigdy tak naprawdę nie wiemy jak poważne urazy czekają nas na stoku. Przy każdym urazie mechanicznym kolano powinien obejrzeć ortopeda. Tylko ten lekarz jest w stanie ocenić czy uraz kolana jest poważny.

Kolejnymi ważnymi urazami są urazy więzadeł. Na ten uraz narciarz jest narażony w przypadku przeciążenia czy też upadku. Chociaż na takie urazy narażeni wszystkie grupy narciarzy to jednak znacznie więcej procent początkujących narciarzy doświadczyło tego urazu. Zerwaniu więzadeł towarzyszy naprawdę silny ból, dlatego po części dość łatwo się domyślić, że doszło do urazu więzadeł. Na stoku należy zachować szczególną ostrożność bo tak naprawdę nigdy nie wiemy czy nie będziemy potrzebowali pierwszej pomocy po upadku na nartach, który na pierwszy rzut oka wydaje się dość niegroźny. Dlatego warto się zatroszczyć o swoje zdrowie i bezpieczeństwo zanim wyjedziemy na urlop troszkę pojeździć na nartach, bo może się okazać, że zapamiętamy ten okres na długo.

Czytaj więcej na: Aga Sport Kraków – narty