Granit jako materiał budownictwie.
Przemysł budowlany wytworzył już wiele produktów i półproduktów używanych masowo budowach domu, wykończeniach, ozdabianiach. W produkcji mamy pustaki, panele, płytki, rurki. Sztucznych wytworów używamy na co dzień, są szeroko rozpowszechnione i produkowane w ogromnych ilościach. Czy produktu te sprawdzają się? Spełniają swoją rolę z większym lub mniejszym powodzeniem. Panele niszczeją po przemoczeniu, cegła kruszy się, płytki nie zawsze wytrzymują duże różnice temperatur. Natomiast to, co wytworzyła natura, jest trwałe i nie ulega procesom spowodowanym przez naturalne czynniki atmosferyczne. Skały jak stały setki lat temu, tak stoją do dziś. Dlatego kamienie są tak chętnie wykorzystywane jako budulec i jako materiał na wykończenia.
Wykorzystanie granitu.
Granit to materiał skalny, który cieszy się dużą popularnością w budownictwie. Do wyłożenia podjazdów do garażu i ścieżek wokół domu używana jest kostka granitowa. Z granitu wykonuje się parapety i elementy elewacji. Także wewnątrz budynku granit na szerokie zastosowanie. Bardzo ładnie prezentuje się posadzka granitowa. W sytuacji gdy panele mogą się zniekształcić na przykład przy działaniu wilgoci, płytki mogą się potłuc, kamień jest tym produktem, który pozostanie niezmieniony, Kiedy wierzch paneli czy płytek ulegnie zdarciu – pojawia się nieładne, trwałe zniszczenie – kamienną posadzkę można zeszlifować, by odzyskała swój pierwotny blask.
Zlewozmywaki z granitu.
Granit ma również zastosowanie jak materiał do wykonania zlewozmywaka. Zlewy kuchenne granitowe mają swój niewątpliwy urok. Dzięki różnym teksturom i wybarwieniom granitu występującego w naturze, zlewozmywaki granitowe mogą różnić się między sobą zaskakujący sposób. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość, oryginalny wygląd, funkcjonalność. Produkowane są, tak jak wszystkie inne zlewozmywaki, w konstelacjach jednokomorowych, dwukomorowych, z ociekaczem lub bez.
Każda kuchnia nabierze charakteru, gdy znajdzie się w niej zlewozmywak z granitu.