Skarpety męskie – jak wybrać?

15413595614_0f159c4a58_bSą mężczyźni, dla których moda jest ważną. Eleganci szukają dobrej jakość koszul, spodni, marynarek, kamizelek, butów, krawatów, muszek. Tworzą uniwersalne kombinacje lub eksperymentują z kolorami. Dla drugiej grupy zostały stworzone barwne męskie skarpety, które już od ubiegłego stulecia są modnym wykończeniem stroju. Jednak zakup tych dodatków nie może być dokonany szybko. Należy zastanowić się, do czego będzie się je nosić, z jakiego materiału są wykonane, zwrócić uwagę na długość.

Jak wybrać kolor skarpet?

Najważniejsze jest, by pasowały do reszty ubioru, a w szczególności spodni i butów. Bezpieczną opcją jest wybór skarpet w kolorze identycznym jak odzienie. Jeśli mężczyzna woli postawić na ekstrawagancję i nudzą go klasyczne stylizacje, mogą zdecydować się na barwne egzemplarze. Istotne jest tylko, by dobierać do nich jednolity strój. Do czarnej marynarki, prążkowanego krawaty, bordowej koszulki i brązowych spodni, pasiaste, tęczowe skarpetki nie pasują. To chaos barwny.

Jak wybrać długość skarpet?

O ile w przypadku koloru jeszcze możemy eksperymentować, o tyle długości i odpowiedniego rozmiaru należy przestrzegać. Za duże czy za krótkie skarpety męskie będą wyglądały śmiesznie i niegustownie. Skarpety muszą być dostatecznie długie, by nie ujawnić nawet skrawka gołej nogi. W przypadku krótkich spodenek, skarpety muszą być ukryte, dlatego nosi się stopki. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego zostały wykonane te elementy ubioru. Zmechacone, najtańsze skarpety nie oddają urody, wręcz przeciwnie – świadczą o lekceważącym podejściu mężczyzny, co nie punktuje w jego wizerunku.

Jaki materiał skarpet?
Jedne rodzaje nadają się do pokazania, inne tylko na chodne, zimowe wieczory. Ciepłe skarpety męskie nie muszą być ładne – muszą ogrzewać stopę. Z kolei te ozdobne są najczęściej cienkie i nie nadają się na zimę.
Skarpety wełniane – zarówno suche, jak i chłodne, zachowują ciepło. Chronią stopę przed czynnikami zewnętrznymi. Są chropowate. Sprawdzą się w połączeniu ze spodniami z ciężkim tkanin (zimowych). Najlepszy wybór to te z geometrycznymi wzorami, kratą i pasami. Skarpety z materiałami syntetycznymi – te bardziej nadają się do pokazania światu. Są gładsze i nie drapią tak jak wełniane. Także chronią stopę i nie pozwalają na obtarcia, zadrapania, pęcherze. Skarpety jedwabne – dobry wybór na lato. Są lekkie i wygodne, mogą mieć różne kolory. Niestety, nie są tak trwałe. Skarpety męskie bawełniane – są cieńsze od wełnianych, dlatego dobieramy je wtedy, gdy eleganckie garnitury są wykonane z delikatniejszych materiałów.
Jeśli mężczyźni nie wiedzą, jak dobrać skarpety do eleganckiego stroju, powinni udać się do specjalistycznych sklepów, gdzie kompetentni pracownicy pomogą im w wyborze.