Perforacja laserowa przy produkcji opakowań.

perforacjalaserowa

Perforacja laserowa jest często wykorzystywanym zabiegiem przy produkcji opakowań. Ten zabieg osiągany jest za pośrednictwem stosowania najnowocześniejszych technologii, opartych na maszynach emitujących wiązki laserowe o różnym natężeniu. Dzięki laserowemu wycinaniu otworów w kartonach lub tworzywach PCV opakowania prezentują się jako bardziej dopracowane i bardziej profesjonalne. Oprócz prostych kształtów w opakowaniach za pomocą laserów wyciąć można wiele kształtów wymyślnych i skomplikowanych. Takich, których wycięcie zwykłym nożykiem introligatorskim, czy ostrzem od maszyny jest po prostu niemożliwe.

Perforacja laserowa przy produkcji opakowań możliwa jest do dokonania na każdym rodzaju materiału. Trzeba jedynie określić stopień intensywności emisji lasera dla wybranych powierzchni. Maszyna wycinająca perforacje i wgłębienia pracuje w tempie ekspresowym. Wycinanie i perforowanie powierzchni wybranego opakowania trwa zaledwie kilka sekund, wszystko obsługuje maszyna kontrolowana przez człowieka. Natychmiast po dokonanej perforacji i wycięciach opakowania można poddawać kolejnym modyfikacjom, nadają się one już do natychmiastowego złożenia.

Opakowania, w których produkcji stosowana była Perforacja laserowa, wykorzystywane są w licznych gałęziach prezentacji produktów oraz przemysłu. Często można je spotkać przy zakupie produktów:

  • spożywczych
  • dziecięcych
  • odzieżowych
  • kosmetycznych
  • z gałęzi AGD i RTV
  • pamiątkarskich
  • okolicznościowych.

Co zyskuje opakowanie dzięki perforacji? Przede wszystkim niepodważalną unikalność. Staje się także małym dziełem sztuki, które potem można zastosować w roli surowca wtórnego. Perforowane przestrzenie nadają powierzchniom opakowań wrażenia mozaik, artystycznych obrazków. Takie rozwiązania są przyjemne dla oka nie tylko osoby, która produkt w takim opakowaniu zakupi, ale także dla osoby, która zostanie niniejszym produktem obdarowana. Współczesny producent opakowań, aby odnieść sukces w branży na dłuższą metę – powinien zdecydowanie zaopatrzyć się w maszyny tnące laserowo przeróżne powierzchnie. Dzięki temu technologicznemu rozwiązaniu zwiększają się wpływy firmy, a asortyment zdobywa zupełnie nową jakość wizualną bez względu na to, czy opakowania produkowane są w formie torebek, czy kartoników.

Inny artykuł zbliżony tematycznie:

Czym są opakowania kompostowalne?