Kosze na śmieci z popielniczką HiG

kosze-brabantiaW pomieszczeniach wyznaczonych dla osób palących konieczne jest ustawienie koszy na śmieci z popielniczką. Tego rodzaju pojemniki sprawdzają się także na zewnątrz, np. w okolicach firmy, biura czy galerii handlowej. Wybór odpowiedniego kosza jest bardzo ważny, ponieważ stanowi on niejako wizytówkę firmy. Powinien być nie tylko trwały i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne czy termiczne, ale również wykonany z dbałością o każdy szczegół. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjny, nowoczesny design. Jakie kosze są najchętniej kupowane?

Najpopularniejsze modele koszy na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielnicą składa się dwóch części – pojemnika na odpadki oraz popielniczki wyposażonej w miskę, która zabezpiecza niedopałki przed spadaniem do śmieci i gromadzi drobne odpadki. Korpusy pojemników są zazwyczaj wykonywane ze stalowej, malowanej proszkowo blachy. Z tego właśnie względu są one dostępne w wielu różnych kolorach i można je łatwo dopasować do każdego wnętrza. Do wykonania miski popielniczki wykorzystuje się blachę nierdzewną, która jest odporna na korozję, wysokie temperatury i zarysowania. Najchętniej kupowane kosze na śmieci z popielniczką to modele o okrągłym kształcie, które można ustawić z pomieszczeniu lub w miejscu zadaszonym. Posiadają one owalne otwory, przez które do wnętrza można wrzucić śmieci. Dostępne są w różnych rozmiarach, a niektóre z nich posiadają pokrywy samogaszące oraz kratkę nad popielnicą.

Podobne cechy mają kosze z popielnicą o kształcie półokrągłym. Sprawdzają się one w pomieszczeniach, w których jest niewiele miejsca. Można je przystawić bezpośrednio do ściany, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele przestrzeni. Dostępne są w wielu różnych kolorach i można je w łatwy sposób opróżniać. Popielnica jest odpowiednio odizolowana od zawartości kosza, co zapobiega podpaleniu odpadków. Zaletą tego modelu jest duży otwór wrzutowy oraz klasyczny design.

Bardziej ekskluzywne modele koszy na śmieci z popielniczką mają otwór wrzutowy zabezpieczony gumową uszczelką, która minimalizuje ryzyko skaleczenia. Ponadto są one wyposażone w specjalną antypoślizgową podstawę, która chroni podłogę przed zarysowaniem. Zastosowanie kratki w popielnicy ułatwia gaszenie niedopałków i zapobiega przedostawaniu się ich do innych śmieci. Wysokiej jakości stal, z której wykonane są tego rodzaju kosze sprawia, że są one łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zarysowania. Modele te nadają się głównie do wnętrz i miejsc zadaszonych. W sprzedaży są również kosze z popielnicami w kształcie kwadratowym. Zazwyczaj mają one otwory wlotowe z dwóch stron i mogą być ustawione przy ścianie.

Na zewnątrz nadają się kosze wykonane z materiałów odpornych na korozję i zmienne warunki atmosferyczne. Mogą to być modele mocowane do ściany budynku, a także na specjalnej nóżce. Powinny być wyposażone w kratkę, która zapobiega wywiewaniu popiołu i niedopałków. W przypadku koszy zewnętrznych bardzo ważny jest sposób montażu, ponieważ tylko w ten sposób można ochronić je przed kradzieżą.

Opublikował: www.smartbin.pl.