Eleganckie i praktyczne skarpety męskie

Męskie skarpety pozostają chyba ostatnią częścią garderoby, na którą zwraca uwagę mężczyzna chcący się ubrać elegancko albo profesjonalnie. Pomijając oczywistą dla każdego konieczność noszenia czystych i całych skarpet, w naszym społeczeństwie w ostatnim ćwierćwieczu wykształcił się tylko nawyk unikania połączenia skarpetki i sandały, jako znaku rozpoznawczego osoby nierozgarniętej i na ogól niezbyt przyjaznej dla otoczenia, na przykład nieuczciwego sprzedawcy naciągającego swoich klientów, czy turysty, któremu w Szarm-el Szejk przeszkadza ,,nadmiar Arabów”. Niemniej jednak, osoby spostrzegawcze zwrócą uwagę też na ten element stroju, dlatego warto podejść do niego bardziej poważnie.

Dobrze dobrana para męskich skarpet to taka, która pasuje do reszty ubioru i jednocześnie zapewnia noszącemu maksymalny komfort. Na formalne okazje powinne być odpowiednie skarpetki bez wzorków, w jednolitym kolorze, tym samym co buty lub spodnie (najlepiej, kiedy te trzy elementy stroju mają ten sam kolor; jeśli to niemożliwe, decyduje kolor spodni). Dobrze jest przestrzegać zasady, że kiedy siadamy, nie będzie widoczna nasza kostka ani łydka, toteż na spotkania oficjalne lepiej zakładać klasyczne skarpety sięgające poza kostkę.

Na spotkania nieoficjalne, ale wymagające starannego ubioru można założyć kolorowe skarpety, o ile pasują do którejkolwiek z pozostałych, widocznych części garderoby. Skarpety męskie ze wzorkami, figurami geometrycznymi itp. lepiej pozostawić tylko do codziennego, domowego użytku. Białe skarpety w zasadzie są dobre tylko na siłowni, sali ćwiczeń itp. choć w przyszłości może się to zmienić. Wreszcie, w lecie warto zastanowić się na zakupem stópek – niskich skarpetek do płytkich butów, jednak niespecjalnie nadają się one na okazje, kiedy zajdzie potrzeba zdejmowania obuwia.
Na zakończenie warto dodać, że status ,,męskiej skarpety” sam w sobie nie znaczy, że nadaje się ona do noszenia w trakcie każdego stereotypowo męskiego zajęcia. Wybierając się na narty albo wycieczkę górską lepiej zaopatrzyć się w specjalne skarpety sportowe.

Źródło: http://www.gramark.com.pl/skarpety/