Dostępność kredytów dla firm – jest lepiej

businessman-pointing-at-a-board-of-profit_23-2147505110Od 3 już lat na polskim rynku bankowym trwa nieustanna rewolucja. A to za sprawą faktu, że właśnie w tym okresie skończyła się ostatecznie dla banków era bezpiecznego odcinania kuponów od udzielania kredytów jedynie bezpiecznym klientom. Dlaczego? Ano dlatego, że na arenie na dobre pojawiły się i zadomowiły firmy pożyczkowe. Rozpoczęła się więc zaciekła walka o klienta, tak indywidualnego jak i biznesowego. Klient biznesowy jest przy tym wyjątkowo łakomym kąskiem, gdyż przy zaakceptowaniu pewnej dozy ryzyka kredytowego można mieć nadzieję graniczącą z pewnością zbierania profitów z późniejszych zysków przedsiębiorcy.

Okazuje się, że warto inwestować

Warto inwestować to nagle hasło nie tylko dobre dla przedsiębiorców, ale i dla banków. Po latach asekuracyjnej postawy spod znaku non possumus pojawiły się jak grzyby po deszczu kredyty dla start-upów czyli firm, które na rynku funkcjonują nie dłużej niż 6 miesięcy. Rozwinęły swe skrzydła również banki dla firm czyli podmioty specjalizujące się w obsłudze przedsiębiorstw. Tak stało się w przypadku FM Bank, a dokładnie jego członu Biz Bank. A także wszystkim doskonale znanej marce Idea Banku, która to powoli rozwijała się na polskim rynku od 1991 roku by w końcu uzyskać miano lidera. I stać się pomysłodawcą z najbardziej odważnych i kontrowersyjnych produktów na rynku Kredyt na start dla nowych firm z RoK bez ZuS. W szranki o klienta biznesowego staje również znamienity gracz jakim jest bank PKO BP, który nie tylko stwarza kategorię klienta VIP-owskiego z dedykowaną obsługą, ale i całą gamę produktów kredytowych.

Bank pomoże Ci inwestować

To właśnie PKO BP wprowadza na rynek doskonałe kredyty obrotowe i inwestycyjne dla przedsiębiorstw:

  • Okres kredytowania to nawet 25 lat
  • Do kwoty 1 000 000 złotych obowiązuje tzw szybka ścieżka oceny, a to oznacza decyzję kredytową w 1 dzień
  • Kredyt do wzięcia w różnych walutach i bez zabezpieczeń rzeczowych (to ostatnie obowiązuje tylko do kwoty 500 000 zł)
  • Możliwość udzielania kredytu nowym podmiotom gospodarczym
  • Oprocentowanie to stawka referencyjna, na którą składa się marża banku + WIBOR

Dziś sporo jest takich dobrych ofert na rynku, ale standardy i drogę wyznaczyło właśnie PKO BP, które już nie chciało kojarzyć się z bankiem dla emerytów.

Państwo wspiera

Kilka lat temu w ramach pomocy rządowej dla mikro, a także małych i średnich przedsiębiorstw BGK wprowadził gwarancję de minimis przy niektórych kredytach. To Państwo w tym wypadku zabezpiecza spłatę kredytu, w związku z czym banki mogą je udzielać na lepszych warunkach i bez dodatkowych zabezpieczeń.

Od końca zeszłego roku mamy zaś program rządowy „Wsparcie w starcie” i kredyty dla rozpoczynających biznes tylko na 2,5%.

O bezzwrotne pieniądze z UE coraz trudniej, ale kredytów dla firm Ci u nas dostatek.

Opracowano dzięki: http://dobrainwestycja.blogi.pl/comments/programy-pozyczkowe-dla-firmy

Autor: Marcin (o mnie)