Darmowe samochody zastępcze

imagesKiedy w nagłych okolicznościach, całkowicie niezależnych od nas, zostaniemy pozbawieni sprawnego samochodu, który jest naszym jedynym środkiem transportu. Wtedy najlepszym wyjściem jest skorzystanie z wynajęcia samochodu zastępczego. Jednak żeby móc dostać darmowy samochód zastępczy w każdej awaryjnej sytuacji, trzeba taką możliwość przewidzieć już wcześniej i odpowiednio się przed nią zabezpieczyć. Jeżeli jesteśmy poszkodowani w kolizji i nasz samochód uległ zniszczeniu nie z naszej winy, wtedy sprawa jest raczej prosta ponieważ samochód zastępczy musi nam opłacić ubezpieczyciel OC sprawcy wykroczenia. Obecnie jest dużo łatwiej uzyskać taki samochód niż jeszcze parę lat temu, ponieważ według prawa auto zastępcze przysługuje każdej poszkodowanej osobie, która aktywnie używa samochód i potrzebuje go do prowadzenia normalnego życia.
Jeśli jednak to my byliśmy sprawcą wypadku albo nasze auto po prostu uległo nagłej awarii. Wtedy jedynym sposobem na darmowy wynajem samochodu zastępczego, jest posiadanie odpowiednich umów ubezpieczeniowych albo autocasco (AC) z dodatkową usługą w postaci auta zastępczego ,albo pakiet ubezpieczeniowy assistance, w którym zawarta jest klauzula o konieczności dostarczenia samochodu zastępczego w razie takiej potrzeby.
Tego typu możliwość, która pozwala nam w każdej kryzysowej sytuacji korzystać z darmowego samochodu zastępczego, jest nie tylko niezwykle wygodna i przydatna, ale również pozwala nam na prowadzenia normalnego życia, w przypadku gdy zostaniemy pozbawieni naszego głównego środka transportu. Jeśli nie mieszkamy w mieście, a na jego obrzeżach albo na wsi, bez samochodu jesteśmy całkowicie uziemieni, a nawet pozbawieni możliwości zarobku, ponieważ bez auta nawet nie dojedziemy do pracy. Dlatego jak to się mówi, przezorny jest zawsze ubezpieczony, a w przypadku auta zastępczego jest to raczej korzystna inwestycja. Wiadomo auto się cały czas nie psuje i nie ulega wypadkom, ale kiedy już do tego dojdzie koszty straty czasu, pieniędzy i zdrowia są zbyt duże, żeby sobie tego w prosty sposób nie oszczędzić, mogąc się po prostu ubezpieczyć.
Źródło – samochód zastępczy na czas naprawy z oc