Cztery owoce, które warto dodać do soku dla osób dbających o linię

Idealnie szczupła sylwetka pozbawiona grama tłuszczu to marzenie większości osób. Niestety, walka ze zbędnymi kilogramami nie jest łatwa. Aby okazała się skuteczna, należy prowadzić ją na kilku frontach. Pomocne okazują się być soki przygotowane z odpowiednich owoców. Jeśli w domu znajduje się wyciskarka do soków, z powodzeniem można przyrządzić je samodzielnie.

Soki owocowe uchodzą za źródło ogromnych ilości cukru, który przecież w walce ze zbędnymi kilogramami jest zbędny. Tymczasem okazuje się, że istnieją owoce, które – mimo zawartej w nich fruktozy – doskonale przyspieszają przemianę materii. Dzięki nim utrzymanie szczupłej sylwetki jest banalnie proste. Każda kobieta dbają o linię powinna polubić soki przyrządzane s grejpfruta, opuncji figowej, ananasa oraz papai.

Grejpfrut – doskonały spalacz tkanki tłuszczowej

Ten egzotyczny owoc cytrusowy nie jest zaliczany do wyjątkowo lubianych. Wszystko za sprawą charakterystycznego, lekko gorzkawego smaku, który nie wszystkim odpowiada. Okazuje się jednak, że sok grejpfrutowy to najlepszy sposób nie tylko na orzeźwienie i ugaszenie pragnienia, ale także na dostarczenie sobie mnóstwa cennych witamin i minerałów. Jego spożywanie przyczynia się do przyspieszenia procesów przemiany materii. Regulacji ulega gospodarka węglowodanami, które nie są już odkładane. Grejpfruty sprawdzają się również w procesie oczyszczania organizmu z toksyn. Jest to owoc z grupy o niskim indeksie glikemicznych. Oznacza to, że nie prowadzi do napadów wilczego głodu. Może być również spożywany przez cukrzyków.

Opuncja figowa – najlepszy sposób, aby zahamować głód

Owoc tego egzotycznego kaktusa charakteryzuje się słodkim, bardzo przyjemnym smakiem. Jego spożywanie sprawia, że głód zostaje zniwelowany. Opuncja zmniejsza także wchłanianie tłuszczu. Pomaga oczyszczać organizm z toksyn, a tym samym przyczynia się do lepszego samopoczucia oraz wyglądu. Sok wyciśnięty z opuncji jest wyjątkowo smaczny. Przypadnie do gustu wszystkim lubiącym słodkie smaki.

Papaja – pomoże usunąć szkodliwe substancje

Zawarta w papai papaina sprawia, że lepiej spalana jest tkanka tłuszczowa. Do tego papaja jest niezastąpiona wówczas, kiedy zależy nam na usunięciu z organizmu szkodliwych substancji. Reguluje pracę układu trawiennego, zapobiegając wzdęciom i zaparciom. Osoby odchudzające się mogą ją jeść w zasadzie w nieograniczonych ilościach.

Ananas – słodki spalacz tłuszczu

W ananasie znajdują się duże ilości bromeliny. Jest to enzym przyspieszający spalanie tłuszczu, który jednocześnie reguluje procesy trawienne. W ananasie nie brakuje także błonnika, która w przypadku osób walczących o szczupłą sylwetkę jest po prostu niezbędny. Sok wyciśnięty z tego owocu jest wyjątkowo słodki i naprawdę bardzo smaczny. Ciężko znaleźć osobę, której nie będzie smakował.

Przygotowując soki z pomocą wyciskarki, warto pamiętać, że można przechowywać je nawet przez czterdzieści osiem godzin. Dzięki temu każda osoba dbająca o linię może przyrządzić sobie sok na zapas. Taki napój to świetna alternatywa dla pozbawionej smaku wody.

cookandlove.pl